вівторок, 10 грудня 2024 р.

Спіймай правило

 Назарій Іванюга та Тарас Куйдан спробували перевірити свої знання з абетки прав дитини у грі " Спіймай правило" .А отже сьогодні 10 грудня Міжнародний день прав людини.

У різні епохи неоднаково дивилися на виховання і догляд за дітьми. Лише у ХVll-XVlll ст. на дітей починають звертати увагу - шиють дитячий одяг, створюють іграшки, пишуть книжки, пісні та музику.
Раніше не було законів, які оберігали б життя дитини. Аж у 1924 році у Женеві було прийнято Декларвцію прав дитини.
В нашій країні правовими документами, які регулюють це питання, є Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України “Про охорону дитинства”


пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Школа толерантності

 «Навчися поважати тих, хто відрізняється від тебе, і ти навчишся поважати себе» під таким гаслом  в приміщенні бібліотеки з учнями 6 класу пройшла бесіда "Школа толерантності", яка була присвячена Міжнародному дню толерантності. Діти жваво долучилися до обговорення про відмінності і спільні риси, а також був проведений дослід з аркушами  паперу, який показав, що ми дуже різні.  Приклади толерантності  в літературних творах пропонує і виставка  «Толерантність у книжковому світі».Толерантність це взаємоповага, терпимість, порозуміння, співчуття, милосердя, справедливість, чуйність, доброзичливість. А отже бути толерантним означає бути сильним і найголовніше – людяним.


четвер, 10 жовтня 2024 р.

Казка мила чарівна для душевного тепла

 Сьогодні в день ментального здоров'я, який закликає звертати увагу та турбуватися про душевний, емоційний стан здоррв''я людини відбувся бібліофреш "Казка мила, чарівна для душевного тепла".

Юні відвідувачи бібліотеки не лише ознайомилися із виставкою" Мудрість казки чарівної", але й долучилися до диспуту, світ казки, зокрема з яскраво ілюстраціями журналів"Яблунька", "У світі казки". Продовженям жвавої розмови стала і розмінка жартивливих загадок, де дітки показали себе досить розумними та кмітливими..
Далі прямували стежиною казкового конкурсу зі смаколиками. А наостанок кожен для себе обрав чудову книжечку казкових пригод, які навчають співчувати, радіти, долати, перемагати.


субота, 5 жовтня 2024 р.

Агенство книжкових новин

 "Агенство книжкових новин" презентує літературу, а саме:

"Монстри" із серії " Пізнаємо світ разом". Ця книга для допитливих і сміливих дітей, які мріють здійснити подорож у світ непізнаного і прагнуть доторкнутися до таємничого та незвіданого . А врешту решт дізнатися хто такі монстри, чому їх так називають і чи існують вони насправді..
"Небеска, блакитна фея" із серії "Пригодам час ". Ця казкова повість веселкової магії присвячується всім, хто вірить у фей
Віідомий письменник з філософськими роздумами Мирослав Дочинець склав збірку Скарби мудрості Срібної землі, яку любовно збирав все життя та видав книгу під назвою " Мудрість Карпат" куда увійшли прислів'я, народні афорізми, приказки, промовки. А отже варто прочитати, бо недарма кажуть: рлзумне слово - золотий ключ.

вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Їх мужність та відвага в пам’яті назавжди.

Сьогодні, першого жовтня в День захисників і захисниць України наш народ висловлює вдячність усім військовим, які невпинно захищають свою Батьківщину від ворога. Серед них є і наші захисники односельчани, які воюють з російським окупантом.

Але разом із цим ми також ашановуємо пам'ять загиблих героїв, що мужньо виборювали перемогу.

А отже зранку громада села Кремінна, староста, родини загиблих воїнів - Віктора Шкромиди та Василя Шупера на місцевому кладовищі з великою вдячністю вшанували пам'ять із превеликим жалем та сумом, покладанням живих квітів, молитвою, хвилиною мовчання.

І це наш борг перед людьми, які ризикували ціною власного життя та загинули задля того, щоб ми жили більш-менш нормальним життям. І це найменше, що ми можемо зробити -зберігти про них пам'ять назавжди.





четвер, 29 серпня 2024 р.

У світлій пам’яті назавжди

 Сьогодні, 29 серпня, на  Кремінянському кладовище присутні староста, вчителі вшанували пам’ять полеглих воїнів земляків, які віддали життя, щоб відстояти Україну хвилиною мовчання, квітами. З великою вдячністю та сумом на могилах полеглих односельчан Таїсія Воротна згадала про Віктора Шкромиду, Василя Шупера віддаючи данину їхнім подвигам.  

Присвячений нашим захисникам і у бібліотеці  куток «У світлій пам’яті назавжди», який висвітлює факти з життя полеглих Героїв.

Знаємо. Пам’ятаймо.




пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Рідна Україна в душі єдина

24 серпня наша рідна Україна відзначає  33-річницю Незалежності. Нехай це свято нагадує нам про важливість захисту наших цінностей та любові до рідної землі. Віримо в ПЕРЕМОГУ та бажаємо щасливого мирного майбутнього нашій країні.

А отже з нагоди цього свята у бібліотеці оформлена виставка «Краса і велич символів державних» та поетична стежина «Рідна Україна в душі єдина» у виконанні Кіт Каті, Стець Андрія, які старанно з натхненням озвучили вірш. 



неділя, 11 серпня 2024 р.

Котики - муркотики

 Ця свійська тваринка відома мабуть кожної людині, вона уособлює красу, затишок, миролюбність та має інші чудові якості

А отже вони не стали поза увагою і починаючи з 2002 року по сприянню Міжнародного фонду захисту тварин 8 серпня був визнаний неофіційним Міжнародним днем кота.

На відміну від інших тварин, кішки самостійні й незалежні, їх легко доглядати, вони ніжні і ласкаві, хоча і досі норовливі.

Згадати про пухнастиків у голосному читанні «Котики мур котики» залюбки згодилися і юні відвідувачі бібліотеки, Поворознік Злата, Рижа Софія, Дмитрук Павел та Парамей Андрій, які  також мають котиків, добре ставляться до них, а з книжок про своїх улюбленців дізнаються багато чого цікавого та корисного.  



середа, 7 серпня 2024 р.

Буковинський соловейко

 «Ще наша зелена Буковина спала тихим сном, ще була недоступним світом, забутим закутком України. як ненароком, гей гірський соловій у гірському лузі заспівав могутню пісню верховинський гуцулі, розбудивши нею сплячих, вніс життя , вніс весну у студену хату, та й тим зайняв перш місце побіч безсмертного Тараса».

Так висловився відомий Іван Франко про поета Юрія Федьковича, творчість якого пов’язана з фольклорним світом гуцульського села.  Паралельно він формував свої естетичні смаки й на благодатному матеріалі західноєвропейської літературної класики.

Отже 8 серпня минає 190-років від дня народження Юрія Федьковича, Буковинського  соловейка, який залишив у спадок гуцульський колорит в поезії, прозі, казках, п’єсах та веселих анекдотах.



середа, 31 липня 2024 р.

День улюблених книг

  Літо триває і сьогодні останній день липня, а отже Міжнародний книжковий інтернет-форум по ініціативі читачів всього світу постановив відзначати 31 липня, як День  згадування улюблених книг.  

Тож  книги, які полюбляли читати та користувалися  найбільшим попитом в усі часи  серед читачів бібліотеки.


Літо з книгою

 Читач рекомендує  прочитати...

Поринути у світ таких книжок,

Які вам для душі, для снаги,

Для відпочинку і для думок.

Отже в літку часу ти не гай, добру книжку прочитай! Під таким гаслом бібліотека запрошує друзів обрати досить цікаві книжки, які згодом радять прочитати  відвідувачі. 


неділя, 7 липня 2024 р.

Запашні скарби для чаю

Ліітечко миле, тепле, звабливе,
Дарами природи багата...
Рослини там є - скарби запашні,
Вони для здоров'я розраахда!
Отже розпочинається сезон заготівлі цілющих рослин, які представлені на виставкці - інсталяції "Природа - цілителька".
Листя малини, смородини, м'яти, вишні, цвіт липи і це лише частинка з усього різноманіття Матінки - землі.
Іх гармонійне поєднання надасть чаю природнього, запашного смаку та лікувальні властивості для здоррв'я.


вівторок, 25 червня 2024 р.

Літо, літечко веселе

29 червня минає 175 років від дня народження Олени Пчілки, чудової дитячої письменниці.

У своїх творах, чи то казках, віршах, оповіданнях вона дивовижно проникливо описує чарівність природи, яскраво й виразно передає красу рідних просторів у будь яку пору року.

Отже у голосному читанні "Літо, літечко веселе" прозвучали вірші Олени Пчілки у виконанні Ані Опришко, Домініки Гуменюк та Каті Кіт, які залюбки поринули у чарівний світ сонячних творів письменниці



неділя, 16 червня 2024 р.

Чарівник поетичного слова.

  “Дитячий світ мені зоріє яскраво і барвисто. Діти не просто діти – то ціла держава! Їм – моє серце!”, сказав якось Григорій Якович. 

Він визнаний дитячий письменник, але писав ще твори і для дорослих, юнацтва.

Авторські вірші, скоромовки, загадки, які охоче відгадують діти, оповідання вчать бачити прекрасне, любити рідний край, землю, поважати працю.    Григорій Якович – невтомний трудівник. Його невтримно вабила і література, і живопис, і це образне бачення спостерігається і в його літературних творах.

Поетичний етюд "Шеелестить, шпоче тиша" присвячений 100-річчю з дня народження Григорія Храпача, який народився 23 червня 1924 року у селі Гелетинці, що на Хмельниччині



понеділок, 10 червня 2024 р.

Книжкові скарбіи

 Поринути у світ, який на твою думку ти вважаєш цілком особливим, цікавим, будь то фантастика, що викликає здивування у вимірі часу, чи просто пригодницькі смішні  історії, які покращують настрій. Взагалі усі вони неймовірно дивовижні і пізнавальні, коли розпочнеш гортати їх сторінки. Отже юні відвідувачі долучилися до пошуку саме таких скарбів у бібліокешингу «Шукачі книжкових скарбів за інтересом».


середа, 5 червня 2024 р.

Бережемо скарби природи

 Ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу сами собі та своїм нащадкам. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращамння навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Тільки  разом ми можемо зробити навколишнє середовище кращим задля збереження природних скарбів.

Поетичний струмочок «Нам без природи не прожити» читала з відчуттям любові до природи рідного краю Катя Кіт.



неділя, 2 червня 2024 р.

Дітям радість, дітям - сонце, дітям мир і доброта

Сьогодні юні відвідувачі бібліотеки радо з посмішками на обличчі обирали книжечки до вподоби з виставки " Літо з книгою".

А далі усі разом долучилися до гри на кмітливість з відгадування загадок - смаколиків.та переглядом періодичного видання, яскравого і цікавого змісту журнала" Яблунька".

Бібліовеселка "Дітям  радість, дітям - сонце, дітям мир і доброта".

Отже бажаємо, щоби п-ід гаслом "Світ світлишує на світі - коли читають діти" у світі панував Мир з усмішками дітей!


Літо з книгою

 Незабаром літо, улюбоена пора року дітлахів, час відпочинку від шкільних завдань.

А отже можна зайнятися улюбленою справою чи просто поринути у світ книги, яку пропонує бібоіовиставка " Літо з книгою".

На ваші уподобання книжкова скарбничка відкриє пригодницькі мандри, захоплюючи подорожи, детективні таємниці, веселі історії, які написали для дітей українські та зарубіжні письменники і над якими творчо працювали худодники та перекладачи.


Герої - у славі світлої України.

 Хто вони Герої України?

Це люди, які жили в різні епохи й захищали рідну землю, починаючи з часів правління великого князя Святослава і короля Данила, козацьків полків Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Української Галицької Армії Мирона Тарнавського, Січових стрільців Дмитра Вітовського, Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри, Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери, Української Повстанської Армії, бійці АТО/СОС на Домбасіі та захисники України у часі повномаштабної війни.

Отже 23 травня Україна відзначає День Героїв, який є символом незборимості Української нації, вшановують пам'ять всіх героїв, що вистоювали її суверенітет та незалежність і просто зараз ведуть боротьбу проти російської армії за нашу свободу.

Пам'ятаймо і нашого односельчанина Віктора Шкромиду, що загинув у квітні 2022 році. І як шана на згадку про воїна - захисника йому присвячений бібліотечний куток "У світлій пам'яті назавжди".

А також представлена виставка "Герої нескореної України", яка свідчить про події та борців за свободу і волю неньки - України.



четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванок краса дивовижна

 Традиційно День вишиванки відзначають щороку починаючи з 2008 року на всеукраїнському рівні в третій четвер травня. Таким чином, у 2024 році це свято припадає на 16 травня.

Отже з нагоди цього свята у бібліотеці відбулася презентація виставки «Вишиванок краса дивовижна» поважної майстрині Сіщук Любові Андріївни, яка залюбки надала чудові витвори своїх робіт. Разом з цим із задоволенням та усмішками похизувалися своїми гарними вбраннями вишиваночками і юні відвідувачі бібліотеки.


вівторок, 23 квітня 2024 р.

Кораблі думок, що мандрують хвилями часу.

 Сьогодні у Всесвітній день книги та авторського права, що був започаткований у 1995 році в Парижі, найкращі, юні відвідувачі бібліотеки обрали для читання на дозвіллі найцікавішу на їх думку книжку, яка не тільки розвиває уяву, але й збагачує внутрішній світ. 

Разом з цим діти висловили шану та повагу автору книги, який намагався передати все найкраще, цікаве та корисне Також  прийняли участь у грі "Народна мудрість говорить" з продовження прислів’я та приказок про книгу.