четвер, 29 серпня 2024 р.

У світлій пам’яті назавжди

 Сьогодні, 29 серпня, на  Кремінянському кладовище присутні староста, вчителі вшанували пам’ять полеглих воїнів земляків, які віддали життя, щоб відстояти Україну хвилиною мовчання, квітами. З великою вдячністю та сумом на могилах полеглих односельчан Таїсія Воротна згадала про Віктора Шкромиду, Василя Шупера віддаючи данину їхнім подвигам.  

Присвячений нашим захисникам і у бібліотеці  куток «У світлій пам’яті назавжди», який висвітлює факти з життя полеглих Героїв.

Знаємо. Пам’ятаймо.




пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Рідна Україна в душі єдина

24 серпня наша рідна Україна відзначає  33-річницю Незалежності. Нехай це свято нагадує нам про важливість захисту наших цінностей та любові до рідної землі. Віримо в ПЕРЕМОГУ та бажаємо щасливого мирного майбутнього нашій країні.

А отже з нагоди цього свята у бібліотеці оформлена виставка «Краса і велич символів державних» та поетична стежина «Рідна Україна в душі єдина» у виконанні Кіт Каті, Стець Андрія, які старанно з натхненням озвучили вірш. 



неділя, 11 серпня 2024 р.

Котики - муркотики

 Ця свійська тваринка відома мабуть кожної людині, вона уособлює красу, затишок, миролюбність та має інші чудові якості

А отже вони не стали поза увагою і починаючи з 2002 року по сприянню Міжнародного фонду захисту тварин 8 серпня був визнаний неофіційним Міжнародним днем кота.

На відміну від інших тварин, кішки самостійні й незалежні, їх легко доглядати, вони ніжні і ласкаві, хоча і досі норовливі.

Згадати про пухнастиків у голосному читанні «Котики мур котики» залюбки згодилися і юні відвідувачі бібліотеки, Поворознік Злата, Рижа Софія, Дмитрук Павел та Парамей Андрій, які  також мають котиків, добре ставляться до них, а з книжок про своїх улюбленців дізнаються багато чого цікавого та корисного.  



середа, 7 серпня 2024 р.

Буковинський соловейко

 «Ще наша зелена Буковина спала тихим сном, ще була недоступним світом, забутим закутком України. як ненароком, гей гірський соловій у гірському лузі заспівав могутню пісню верховинський гуцулі, розбудивши нею сплячих, вніс життя , вніс весну у студену хату, та й тим зайняв перш місце побіч безсмертного Тараса».

Так висловився відомий Іван Франко про поета Юрія Федьковича, творчість якого пов’язана з фольклорним світом гуцульського села.  Паралельно він формував свої естетичні смаки й на благодатному матеріалі західноєвропейської літературної класики.

Отже 8 серпня минає 190-років від дня народження Юрія Федьковича, Буковинського  соловейка, який залишив у спадок гуцульський колорит в поезії, прозі, казках, п’єсах та веселих анекдотах.